Урядовий портал гаряча телефонна лінія для звернень громадян Купить доску, брус, рейку, пиломатериалы Белогородка, Дмитровка, Ирпень, Буча
Меню навигації
Свята України
Ми в соц.мережах
Курс валют
Ціни на паливо
Популярні статті
Наше опитування
Реклама

Послуги екскаватора, самоскида, Білогородка, Бобриця, Гореничі, Ігнатовка, Шевченкове

20-11-2015, 09:18  Наука та технології / Корисні посиланняЧому не можна кип'ятити воду двічі?
 
Помітили помилку! Виділіть фрагмент тексту + натисніть Ctr+Enter та повідомте нас!

Чому не можна кип'ятити воду двічі?

Чому не можна кип'ятити воду двічі?Як часто ми забуваємо, що чайник вже давно скипів і вже встиг охолонути, а ми все не можемо відірватися від улюбленого шоу або серіалу? Ми знову включаємо плиту і знову кип'ятимо чайник. Чи знаєте ви, що відбувається, коли ми кип'ятимо воду вдруге?

Незважаючи на те, що це дуже важливо знати, цьому не навчають у школі. Коли вода закипає, її склад змінюється, що абсолютно нормально: леткі компоненти перетворюються на пару і випаровуються. Таким чином, кип'ячена вода безпечна для пиття.

Але коли вода закипає повторно, все змінюється в гірший бік:

Кип'ячена вода повністю позбавлена смаку. Якщо її прокип'ятити кілька разів, вона стає дуже-дуже несмачна. Деякі можуть заперечити, що сира вода теж не має смаку. Аж ніяк. Проведіть маленький експеримент.

Через певні проміжки часу попийте води з-під крана, профільтрованої води, кип'яченої один раз і кип'яченої багато разів. Всі ці рідини матимуть різний смак. Коли ви вип'єте останній варіант (кип'ячену багато разів), то в роті навіть залишиться неприємний післясмак, якийсь металевий присмак.

Кип'ятіння «вбиває» воду. Чим частіше відбувається теплова обробка, тим безкорисна рідина в кінцевому рахунку. Випаровується кисень, власне порушується звична формула Н2О з погляду хімії. З цієї причини виникла назва подібного напою - «мертва вода».

Як говорилося вище, після кип'ятіння всі домішки і солі залишаються. Що відбувається при кожному повторному нагріванні? Кисень зникає, вода - теж. Отже, концентрація солей збільшується. Звичайно, організм цього відразу не відчуває.

Токсичність такого напою мізерно мала. Але у «важкій» воді всі реакції відбуваються повільніше. Дейтерій (речовина, яка виділяється з водню під час кип'ятіння) має властивість накопичуватися. А це вже шкідливо.

Кип'ятимо ми, як правило, хлоровану воду. У процесі нагрівання до 100 ° C хлор вступає в реакцію з органічними речовинами. В результаті утворюються канцерогени. Часте кип'ятіння збільшує їх концентрацію. А ці речовини вкрай небажані для людини, так як вони провокують ракові захворювання.

Кип'ячена вода вже мало корисна. Повторна обробка робить її шкідливою. Тому дотримуйтесь наступних простих правил:

- Для кип'ятіння щоразу наливайте свіжу воду;

- Не кип'ятіть рідину повторно і не доливайте в її залишки свіжу;

- Перед тим як воду прокип'ятити, дайте їй постояти кілька годин.
Погода
Реклама
Новини RSS
Реклама
•  Copyright © 2011-2019. bilogorodka.info. All Rights Reserved
•  Design © 2006-2019 Studio F26