Урядовий портал гаряча телефонна лінія для звернень громадян Купить доску, брус, рейку, пиломатериалы Белогородка, Дмитровка, Ирпень, Буча
Меню навигації
Свята України
Ми в соц.мережах
Курс валют
Ціни на паливо
Популярні статті
Наше опитування
Реклама

Послуги екскаватора, самоскида, Білогородка, Бобриця, Гореничі, Ігнатовка, Шевченкове

28-07-2017, 11:19  Новини Україна / Корисні посилання / БізнесМенше і дорожче - яким стане український ринок товарів з законопроектом про "22 євро"
 
Помітили помилку! Виділіть фрагмент тексту + натисніть Ctr+Enter та повідомте нас!

Менше і дорожче - яким стане український ринок товарів з законопроектом про "22 євро"

Менше і дорожче - яким стане український ринок товарів з законопроектом про "22 євро"Ухвалення законопроекту спричинить зростання цін, скорочення асортименту техніки, ліків, предметів побуту
У Верховній Раді зареєстровано законопроект №5419, який може серйозно «вдарити» по правам споживача. Він здатний обмежити вибір якісної продукції і можливість купити якісний товар дешевше.

Провісником цього руху був проект закону про податок на посилки дорожче 22 євро, який провалився через сильний громадського спротиву.

Законопроект №5419 - ініціатива найбільших торгових мереж і брендів, один з ключових меседжів якого - заборонити паралельний імпорт. Експерти стверджують, що негативні наслідки від цього документа дуже швидко відчують на собі всі українці. У цьому впевнені і бізнесмени, і громадські активісти, і захисники прав пацієнтів, які сьогодні залежать від імпортних ліків. На противагу 5419, Кабмін подав альтернативний проект закону №5699, розроблений учасниками ринку, юристами і схвалений громадськістю.

Що хочуть зробити і чому це так погано
Давайте розберемося, що загрожує українському ринку в цілому і кожному жителю України, зокрема, якщо законопроект №5419 стане законом.

Законопроект №5419 пропонує обмежити або повністю заборонити ввозити товар в Україну без обов'язкового дозволу власника товарного знака - обмежити паралельний імпорт. Це означає, що кожен підприємець, який хоче законно торгувати в Україні, наприклад, взуттям закордонних виробників, повинен буде отримувати від останнього безпосередньо дозвіл. Якщо говорити ще простіше - буде заборонено ввезення товарів, куплених не безпосередньо у виробника.

На думку Владислава Чечоткін, засновника Rozetka.ua, крім очевидного ефекту зростання цін на всі імпортні товари в Україні, законопроект №5419 створює базу для процвітання корупції. Цей ефект виникне як наслідок введення національного принципу вичерпання авторських прав, пропонованого законопроектом № 5419, і обмеження конкуренції. Якщо законно розмитнити товар не можна без згоди власника авторських прав, якщо законно продати оригінальний товар без згоди власника авторських прав підприємець також не зможе - значить він буде вести бізнес поза законом. «Український бізнес і покупці однозначно програють! А виграють іноземні вендори які зможуть вибудовувати політику цін без оглядки на конкуренцію і корупціонери -у них з'явиться нова годівниця »- впевнений досвідчений український підприємець.

Паралельний імпорт - це цілком законний метод торгівлі, але популісти, які агітують за проект №5419, називають його «сірим» імпортом товарів. «Законослухняних підприємців стали називати образливим терміном« контрабандисти », - констатує Сергій Арабаджи, керівник Hotline.ua. «Офіційний» постачальник - це не законодавче або фіскальний, а виключно бізнес-поняття ... Перед законом всі постачальники або Імпортери рівні ».

Паралельний імпорт дозволяє бути присутнім на ринку малим і середнім гравцям, торгувати через онлайн-магазини, поставляти українцям дефіцитні категорії товарів: ліки, продукти та інше, та й просто урізноманітнити пропонований асортимент. Законопроект №5419 вигідний монополістам - великим вендорам, які вже намагалися зміцнити своє становище на ринку за рахунок простих українців. У минулому році вони вимагали по суті заборонити посилки вартістю понад 22 євро (діючий ліміт становить 150 євро), що б помітно негативно відбилося на вже звичній нам інтернет торгівлі і вбило б бізнес доставки? працює із зарубіжними інтернет-магазинами.

Національний принцип вичерпання авторських прав дає право монополістам диктувати умови ввезення імпортного товару. Петро Боровик, патентний повірений, ЮФ «Боровик та партнери», вважає, що в умовах високого рівня імпортозалежності ринку України це призведе до скорочення конкуренції серед імпортерів, за рахунок усунення малих і середніх компаній. Як наслідок - виростуть ціни. І якщо приклад з взуттям здається вам непереконливим, уявіть, що те ж саме буде відбуватися і з ввезенням медикаментів, насіння, добрив, запасних частин для техніки і транспорту. А цей експеримент для багатьох тисяч наших співгромадян може стати несумісним з життям.

Звичайно ж, такі товари як і раніше будуть ввозити в Україну, адже на них буде попит, але ринок повністю піде в тінь. Як же цього уникнути? Шляхом прийняття міжнародного принципу вичерпання авторських прав, запропонованого Кабінетом Міністрів у законопроекті №5699. На думку П. Боровика, саме цей законопроект надасть українським законодавством «європейськості».

На прикладі інших
Як це працює на практиці, ми можемо подивитися в інших країнах. У Грузії, де дозволений паралельний імпорт, за перші 2 роки дії відповідного закону, з 2009 року, ціни на імпортні медикаменти знизилися на 40-45%. Такі дані наводить Благодійний фонд «Пацієнти України».

Зате в РФ за час дії обмеження паралельного імпорту припинили свою діяльність до 70% підприємств-імпортерів. Відповідно, скоротилася кількість робочих місць для населення. А ось ціни на товари, контрольовані торгової «елітою» і законами про національне принципі вичерпання авторських прав зросли на 32% щодо найближчих країн. Перекладати ці показники в долари або гривні, щоб з'ясувати перспективи для наших читачів, відверто лякає.

Таким чином, очевидно, що законопроект №5419, поданий на розгляд ВР депутатом Вікторією Пташник, має мало спільного із захистом авторських прав. За словами Володимира Поперешнюка, співзасновника «Нової пошти», документ обмежує конкуренцію і заважає стимулювання розвитку економіки України, посилює адміністративний тиск на підприємців, збільшує витрати на митні процедури і збори.

Іншими словами, інтереси всієї держави в цілому в даному випадку поступилися місцем інтересам окремих роздрібних мереж і постачальників.

Два шляхи розвитку
Цілком природно, що представники бізнесу, наукових кіл та громадські організації підтримують інший законопроект, №5699. Цей документ - цивілізована альтернатива обмеження паралельного імпорту. Він закріплює міжнародні принципи захисту інтелектуальної власності, при цьому зберігає свободу дії легальних гравців українського ринку будь-якого розміру. Серед авторів цього законопроекту - представники Науково-дослідного інституту інтелектуальної власності Національної академії наук України. Олександр Дорошенко, заступник директора цього інституту і радник Міністра економіки, пояснює, що в документі закріплюється міжнародний принцип вичерпання авторських прав. Це означає, що замість монополізації ринку за прикладом тоталітарних економік, Україна отримає економічний інструмент, як в десятках розвинених держав.

В іншому випадку, прийняття законопроекту №5419 спричинить за собою зростання цін, скорочення асортименту техніки, ліків, предметів побуту. Україна, за словами А. Дорошенко, доведеться перебудовувати всю економічну доктрину України, а нам з вами - оплатити це своїми податками.

За матеріалами статті from-ua.com
Погода
Реклама
Новини RSS
Реклама
•  Copyright © 2011-2019. bilogorodka.info. All Rights Reserved
•  Design © 2006-2019 Studio F26