Урядовий портал гаряча телефонна лінія для звернень громадян Купить доску, брус, рейку, пиломатериалы Белогородка, Дмитровка, Ирпень, Буча
Меню навигації
Свята України
Ми в соц.мережах
Курс валют
Ціни на паливо
Популярні статті
Наше опитування
Реклама

Послуги екскаватора, самоскида, Білогородка, Бобриця, Гореничі, Ігнатовка, Шевченкове

6-10-2011, 15:33  Новини БілогородкаГотуючи дошкільника до школи плекаймо інтерес до пізнання та навчання!
 
Помітили помилку! Виділіть фрагмент тексту + натисніть Ctr+Enter та повідомте нас!
Готуючи дошкільника до школи плекаймо інтерес до пізнання та навчання!

Готуючи дошкільника до школи плекаймо інтерес до пізнання та навчання!
Перехід до шкільного навчання докорінно змінює весь спосіб життя дитини. У цей період в її життя входить навчання - діяльність обов’язкова, відповідальна , що потребує систематичної організованої праці. Ця діяльність ставить перед дитиною завдання послідовного, цілеспрямованого засвоєння знань, що передбачає зовсім іншу, ніж у дошкільному дитинстві , структуру її пізнавальної діяльності.
Але для того щоб у дитини виникла внутрішня позиція школяра, необхідний певний ступінь готовності – рівень її психічного розвитку. Основи тих якостей , що повинні формуватися в той чи інший період життя дитини, закладаються раніше, на попередньому віковому етапі – період дошкільного дитинства. Формування нових психічних утворень , якщо воно не підготовлено в ході попереднього розвитку , йде вкрай важко. Період, особливо сприятливий тієї чи іншої функції, якості, властивості, носить назву сензитивний період. Дошкільний вік є сенситивним періодом для формування багатьох здібностей і якостей дитини, що входять в число необхідних передумов формування навчальної діяльності.
Підготовка дітей дот школи здійснюється спільними зусиллями педагога дошкільної освіти і батьками. У психологічній готовності до навчання виділяють такі компоненти :
Мотиваційна – виявляється у настроях дитини ,її прагненні , бажанні йти до школи, яке поєднується з тим, як дитина уявляє вимоги школи, наскільки готова змінити свою дошкільну , ігрову позицію.
Розвиток мотивації до шкільного навчання передбачає формування уявлень про те, яким буде навчання у школі. Тому необхідно читати книги про школу( н.-д. серія книжок В.Нестайко «Дивовижні пригоди в лісовій школі»,ознайомлення з правилами поведінки,відвідування школи, екскурсії по школі. Не забувати і про аналіз дитячих робіт. Дорослий оцінює - «добре» чи « недобре». Але дитина не розуміє при такому оцінюванні критеріїв оцінки якими її оцінюють. Тому слід дати дитині критерії оцінки, н.-д. : робота виконана своєчасно,самостійно, є творчій підхід , але не дуже акуратно і т.п.
Особливого значення мають ігри дітей «У школу» .У цих іграх дитина закріплює знання про школу, вчиться існувати в шкільному соціумі, вирішувати проблеми, які можуть виникнути у її шкільному житті.
Тому у формуванні мотиваційної готовності дитини до школи необхідне: повноцінне спілкування з дорослим, залучення до кола інтересів родини, підтримка і бажання дитини ставити запитання, уважність, повага, бажання відповісти, пізнавальні бесіди, використання ігор.
Розумова чи пізнавальна – пов’язана не тільки з рівнем засвоєння знань та умінь, а й з відповідним рівнем розвитку пізнавальної сфери ( психічні процеси), особливо у якісних особливостях мислення. Починається ця робота з розвитку відчуттів, сприймання( ранній вік, молодший дошкільний вік). У старшому дошкільному віці дитина може розв’язувати завдання оперуючи образами. Така форма мислення називається наочно-образною. Для її розвитку велике значення мають продуктивні види діяльності – конструювання, ліплення, малювання. Тут розвивається вміння дитини уявляти кінцевий результат і етапи його втілення, вміння планувати свою роботу і діяти відповідно плану.
Також необхідно забезпечити повноцінне спілкування з дорослим . У формуванні з дорослим формується той запас знань, з яким дитина повинна приходити у школу : ознайомлення дошкільника з простими фізичними явищами( чому заєць взимку білий, чому їжак узимку спить…);
уявлення про події і явища суспільного життя( все чим ми користуємось - речі, машини… створюються працею людей; результати праці залежать від ставлення кожної людини до своїх обов’язків…) ;
знання елементів грамоти ( звуковий аналіз, вміння бачити дві букви разом, кількісні відношення, дії рахунку, про задачу, величини, їхнє вимірювання)
Емоційно - вольова – визначається рівнем сформованості довільності основних психічних процесів та поведінки, самоорганізованістю, зосередженістю, уміння контролювати свої емоції.
Діяльність дітей 6-7 років не завжди має цілеспрямований характер. Так , діти виявляють високий інтерес до привабливих для них цілей, а якщо мета важка, незрозуміла, то діти легко гублять її, переключаються на щось інше. Лише з розвитком розуміння обов’язковості навчальних ситуацій фактор безпосереднього інтересу втрачає свого значення. Тому дуже важливим для цього віку доступність мети , яка породжує в дитини суб’єктивну ймовірність успіху, віру в власні сили і стимулює наполегливість та зосередженість. При цьому дитина повинна зберігати уявлення про мету, а значить інтервал між початком і завершенням має бути невеликим. Формуванню довільності процесів, пам’яті сприяють рухливі ігри типу «Кіт та миші», «Гуси-лебеді»…, у яких діти погоджують ігрові дії з певним сигналом. Уважності, гострої спостережливості – дидактичні ігри «Що змінилося», «Кого не стало»….
Фізіологічна- означає достатній рівень розвитку психофізіологічних ( дрібної моторики), фізіологічних( зріст, вага, кількість постійних зубів), стан здоров’я.
Соціальна готовність –здатність дитини жити і розвиватися в соціумі, мати навички комунікації, соціальну компетентність( виконання вимог, відстоювання власної позиції, прийняття рішень, толерантність , емпатія…)

Тому , готуючи свою дитину до школи , пам’ятаймо , що ці всі компоненти готовності до школи є однією складовою , яка необхідна для легкого переходу дошкільника у шкільний світ навчання. Починайте готувати свою дитину враховуючи кожний сензитивний період ( від раннього до старшого дошкільного віку), не ігноруйте, прорості, на вашу думку, види діяльності, які необхідні для поступового, систематичного розвитку дитини та підготовки до школи. Йдіть від простого до складного( методом «льодоколу»- крок назад, два кроки уперед (Б.П.Нікітін )) спостерігаючи, як ваш малюк радіє своїм успіхам не втрачаючи інтерес до пізнання та навчання.

Практичний психолог (Школа раннего развития в Белогородке)
Тел. (097)418-96-36
Погода
Реклама
Новини RSS
Реклама
•  Copyright © 2011-2019. bilogorodka.info. All Rights Reserved
•  Design © 2006-2019 Studio F26